ראובן שרף | בית הספר ללימוד קראטה וג’יו ג’יטסו ברזילאי | 077-9975400 | reuven@karatespirit.co.il

LESS IS MORE

באחד הקרבות המפורסמים של הלוחם קונור מקגרגור, הוא סיכם בצורה מדויקת את אחד מן העקרונות החשובים של הקרטה המסורתי על פי דרכו מאסטר נישיאמה- הוא אמר- " דיוק מנצח כוח, תזמון מנצח מהירות ".

בקרטה אנו שואפים שלא לסמוך על הכוח הפיזי כמו גם על המהירות שלנו – אלא לנצח על ידי מיומנות נרכשת. למעשה, עצמה אמיתית טמונה ברכות ובזרימה ומאליו נדרש ויתור על כוח פיזי ונוקשות. פעמים רבות, נראה שעל מנת לייצר יותר כוח אנו הופכים נוקשים וכך נעדרים גמישות וזרימה.

מורתי ליוגה, אורית סן גופטה אמרה זאת באופן פשוט וברור – LESS IS MORE.

כאשר אני עושה פחות התפוקה שלי עולה. גוף נינוח ולא נוקשה מסוגל להעביר אנרגיה באופן  יעיל ולהגיב למצבים משתנים על הצד הטוב ביותר. גוף רך וגמיש יביא עימו מצב תודעתי זהה, כך ניתן יהיה להיות מדויק ומתוזמן באופן טבעי ואינטואיטיבי, גוף ונפש.

אחד מן המאמנים החשובים ביותר לאימוני ריצות קצרות בארה"ב נהג לומר למתאמנים (ריצת 100 מטרים): " אל תתנו את כל יכולתכם , אלא רק 80%". כך, הם אינם נוקשים ודווקא אז המהירות שלהם עולה. אנו צוברים מתחים מיותרים הנובעים בדרך כלל מעשיה מאומצת, מנטלית או פיזית, תופעה הנקראת OVER DOING. הדבר דומה למכונית הפועלת על אורות גבוהים מדי לצרכיה מה שיביא לשחיקת המערכות ובאופן בלתי נמנע- לחוסר יעילותה.

בכדי להיות בתגובה ספונטנית ומתוזמנת לכל סיטואציה לא צפויה עליי להיות מצוי בנוכחות מלאה, ברגע הנוכחי. אחד מהסימנים לכך שאני אכן שרוי במצב כזה יהיה היעדר של מתח מיותר.

אימונים הכוללים שימוש נכון בנשימה ובתנועתיות מפרקים מביאים, מניסיוני , להפחתה משמעותית במתח הרגשי כמו גם השרירי שבגוף ועל ידי כך מייעלים את השימוש בו – אימוני הקרטה עובדים ומדגישים עניינים אלה בדיוק.

שתפו:

פוסטים נוספים

    לפרטים נוספים הירשמו בטופס הבא ואנחנו נחזור אליכם: