ראובן שרף | בית הספר ללימוד קראטה וג’יו ג’יטסו ברזילאי | 077-9975400 | reuven@karatespirit.co.il

ראובן שרף

התאמנתי בקרטה מגיל 9 , כבר אז ידעתי כי זו דרך בה ארצה לצעוד … מגיל צעיר השתתפתי בתחרויות, זכיתי ברבות מהן.

בגיל 26 פגשתי בקרטה המסורתי על פי דרכו של מאסטר נישיאמה (בזמן זה הייתי סטודנט לחינוך גופני במכללה האקדמית וינגייט) היה זה מפגש מטלטל שהאיר בי את ההבנה – איני יודע על מהות תורת הקראטה …

בעקבות זה החלטתי לטוס ללוס אנג'לס וללמוד אצל מאסטר נישיאמה ותלמידו הבכיר אבי רוקח . אכן, במשך 8 שנים למדתי את האמנות לעומקה – יומיום …

אחד הדברים שמשכו אותי בקרטה המסורתי של מאסטר נישיאמה היא העובדה שהוא מבוסס על עקרונות ולא על חיקויה של תנועה חיצונית כך שהקרטה מותאם לכל אדם באופן אישי ובאופן שמתאים לו באמת.

בשנים אלו פגשתי באמנות לחימה נוספת – הג'יוג'יטסו הברזילאי (התאמנתי תחת תלמידו של ריקסון גרייסי – מאורצ'יו קוסטה ואחר כך אצל אדי בראבו).

עם פטירתו של מאסטר נישיאמה חשתי באחריות להמשיך את דרכו ולהעביר את הידע הנרחב אשר רכשתי כזה המשלב תורה של גוף יחד עם תורה של נפש באימוני הקרטה והג'יוג'יטסו הברזילאי.

אני ממשיך וטס ללוס אנג'לס אחת לשנה למשך חודש בכדי להמשיך ולהרחיב ידיעותיי בשתי האמנויות הללו (זאת בנוסף להשתלמויות נוספות הנערכות בארץ ובחו"ל).

כאשר שבתי לארץ פגשתי במאסטר דוד בנימין, תלמידו של רויס גרייסי האגדי בג'יוג'יטסו ברזילאי ולי הזכות להיות לנציג של ארגון רויס גרייסי ישראל באיזור כרכור.

שתפו:

    לפרטים נוספים הירשמו בטופס הבא ואנחנו נחזור אליכם: